Bułgaria – urlop w Elenite

Paź 5, 2011 by

Bułgaria – urlop w Elenite

W tym roku wakacje spędziliśmy na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego, ale stwierdziliśmy, że Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski to zbyt tłoczne i głośne dla nas miejsca. Pobyt w tych kurortach z dwójką małych dzieci uznaliśmy za nieodpowiedni dla nas. Zdecydowaliśmy się więc na Elenite– niewielką miejscowość w sąsiedztwie Słonecznego Brzegu. Dzięki temu, mieliśmy pewność, że wszelkie atrakcje przygotowane dla turystów nas nie ominą.

Zakwaterowanie wybraliśmy w jednym z kompleksów apartamentowców- Privilege Fort Beach ze względu na interesujące ceny i prywatne wejście na przepiękną plażę, a także na fakt, iż firma przez którą wynajęliśmy apartament oferowała transfer z lotniska w Burgas.
Kompleks okazał się bardzo ciekawie zrobionym ośrodkiem z mnóstwem atrakcji i dodatkowymi usługami. Dzieciaki szalały w basenie, na placu zabaw lub w morzu. My mieliśmy możliwość poleniuchowania na plaży, skorzystania z gabinetu masażu i spróbowania swych sił w mini golfie.
W odległości 300-400m od kompleksu znajduje się park wodny z ogromną ilością basenów, zjeżdżalni i przeróżnych atrakcji wodnych, gdzie całą rodziną świetnie się bawiliśmy.

Słoneczny Brzeg sąsiadujący z Elenite gwarantuje wspaniałą zabawę zwłaszcza dla osób, które wieczorami uwielbiają spędzać czas w dyskotekach czy klubach nocnych. My, ze względu na dzieci nie mieliśmy okazji się przekonać, co oferują tego typu obiekty, ale turyści przebywający w sąsiednim apartamencie byli zachwyceni.

Elenite jest fantastycznie położone, a krajobrazy i widoki jakie mieliśmy możliwość zobaczyć są po prostu zachwycające. Wybraliśmy się także na wycieczki do okolicznych miejscowości.
Zwiedziliśmy wspaniały Nessebar będący kolebką trackiej kultury za wspaniałymi zabytkami. Wybraliśmy się także na zwiedzanie Burgas i Warny. Była możliwość jechania zorganizowaną wycieczką, my jednak zdecydowaliśmy się na wynajem auta i samodzielnie zwiedzaliśmy okolicę. Było to głównie podyktowane tym, iż jeździliśmy z dzieciakami i chcieliśmy swobodnie i według swoich potrzeb rozplanować czas wycieczek, przejazdów i pobytu w poszczególnych miejscach.
Wakacje w Bułgarii uznaliśmy za naprawdę udane, a dzieci po prostu były zachwycone, zwłaszcza ilością przewidzianych atrakcji dla najmłodszych.

Related Posts

Tags

Share This