Vodice

Kwi 25, 2017 by

Vodice

Jednym z popularniejszych kurortów Dalmacji są Vodice, miejscowość położona w niewielkiej odległości od Szybenika. Co roku przybywają tu tysiące turystów, których urzekła Doskonała lokalizacja pozwalająca na zwiedzenie największych atrakcji Dalmacji i wspaniały klimat gwarantujący prawdziwy wypoczynek. Apartamenty Chorwacja oferuje tu pięknie położone nad Adriatykiem.

Ten tętniący życiem ośrodek turystyczny proponuje bogatą i różnorodną ofertą turystyczną.
Vodice położone w szerokiej zatoce leżą 11km na północny zachód od miasta Szybenik. Miasto liczy około 10.000 mieszkańców. Dodatkową atrakcję stanowi fakt, iż kwatery Vodice oferuje w atrakcyjnych cenach, tańszych niż sąsiedni Szybenik.

Vodice mogą pochwalić się długą historią, która sięga starożytności. Warto zatem odwiedzić licznie występujące tu zabytki kultury, które opowiadają o przeszłości kurortu. Do najciekawszych należy zaliczyć kościół Matki Bożej na wzgórzu Okit hill, Wieżę Coric, kościół Świętego Krzyża z dzwonnicą i kościół świętego proroka Eliasza. Vodice to także idealne miejsce na wakacje dla osób uwielbiających aktywny wypoczynek. W centrum miejscowości położona jest duża marina, która zapewnia ponad 400 miejsc do cumowania.

Turyści w ciągu dnia mają możliwość popływania i opalania się na pięknych plażach, z których najbardziej znane to: żwirowo – betonowa Hangar i piaszczysta „Plava Plaza”. Ta druga jest szczególnie atrakcyjna dla dzieci. Amatorzy sportów mają liczne możliwości ich uprawiania. Są tu miejsca przygotowane do gry w siatkówkę, piłkę nożną, koszykówkę, trasy rowerowe zapewniają bezpieczną jazdę na rowerze, dostępne jest nurkowanie, fitness w morzu, można wypożyczyć kajak lub łódkę. Organizowane są również rozmaite wycieczki. Polecamy wycieczkę do Parku Narodowego Krka, Parku Narodowego Kornati, Parku Naturalnego Jezioro Vransko, Skradiny, Szybenika, na wyspę Prvic i na liczne stanowiska archeologiczne. Wieczory to idealny czas na spacery wzdłuż wybrzeża, wizytę w jednej z restauracji serwującej specjały tego regionu czy rejs na starym żaglowcu na nocne zwiedzanie archipelagu.

Related Posts

Tags

Share This